Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fransız virtüöz Claire-Marie Le Guay İstanbul Resitalleri'nde - 29.11.201016 Aralık 2010 Perşembe akşamı saat 21:00'de İstanbul'da ilk kez sahneye çıkacak olan Fransız piyano virtüözü Claire-Marie Le Guay, kazandığı birinciliklerle, başarılı albümleriyle, Asya'dan Amerika'ya uzanan konserleriyle, adına ithaf edilen bestelerle dünya klasik müzik camiasının 1. liginde oynuyor. 2000 yılında Daniel Barenboim tarafından Chicago Orkestrası ile Carnegie Hall ve Chicago Symphony Center konserleri için bizzat davet edilmesiyle dikkatleri üzerine çeken Claire-Marie Le Guay, son derecede başarılı albüm kayıtlarının yanısıra Avrupa, Asya ve Amerika gibi dünyanın dört bir yanında dolup taşan konserleri ile günümüz klasik müzik dünyasının en büyük piyano solistlerden biri... Claire-Marie Le Guay resitaline bilet alanlar aynı akşam saat 19:00'da gerçekleşecek olan 'BBC Young Musician 2010' Birincisi Lara Ömeroğlu resitalini de aynı biletle ayrı bir ücret ödemeksizin izleyebilecekler.

Bilet almak için tıklayınız...

Canals International Competition Barcelona ve ARD Competition Munich gibi uluslararası büyük yarışmalarda birincilikler kazanan Claire Marie'nin oda müziğine olan derin sevgisi onu Eric Le Sage, Augustin Dumay, Quatuor Ebène, Mandelring Quartet ve Gidon Kremer gibi ünlü isimlerle de sıkça bir araya getiriyor. Çağdaş Fransız besteci Thierry Escaich birçok yaptını Claire-Marie'ye ithaf etti. Oldukça başarılı olduğu çağdaş repertuarın gelişmesine de önem veren sanatçı, Dutilleux, Carter, Gubaidulina gibi güncel kompozitörlerin eserlerini de seslendiriyor.

Le Guay, Haydn yılı için 2009'da New York'un ünlü Mostly Mozart Festivali tarafından başarılı Haydn yorumları nedeniyle Lincoln Center'a davet edildi. Aynı yıl Tokyo Suntory Hall'da New Japan Philarmonic'le Clara Schumann'ın piyano konçertosunu seslendirdi. 2009-2010 sezonu boyunca Paris Théâtre de lAthénée'nin sürekli sanatçısı oldu, çağdaş bestecilere yeni eserler sipariş edilmesine ve çağdaş repertuarın gelişmesine katkıda bulundu. 

Claire-Marie Le Guay, başlıcaları arasında, London Philharmonic Orchestra, New Japan Philharmonic, Orchestre Philharmonique de Monte Carlo, Bayerische Rundfunk Orchester, Orchestre de Paris, Orchestre National du Capitole de Toulouse, Orchestre Philharmonqiue du Luxembourg, Kölner Kammerorchester, Orchestre de Chambre de Lausanne, Orchestre de la Suisse Romande, Orchestre Philharmonique de Liège ve Sao Paulo State Symphony'nin de bulunduğu çok önemli orkestralar ile konserler veriyor. Beraber konser verdiği isimler arasında Dmitri Bashkirov, Alicia de Larrocha, Claude Frank, William Grant Nabore, ve Andreas Staier yer alıyor. Salle Pleyel, Wigmore Hall, Carnegie Hall, Zurichs Tonhalle, Genevas Victoria Hall, Luxembourgs Philharmonie, the Théâtre des Champs-Elysées, the Herkulessaal, Suntory Hall, Festival de la Roque dAnthéron, the BBC Wales Festival, the Klavier Festival Ruhr, the Montreux festival, New Yorks Lincoln Center gibi önemli salon ve festivallerde sahneye çıkıyor.

Claire-Marie Le Guay'ın Universal Accord etiketiyle yayınlanmış onbeş albümü bulunuyor.

P R O G R A M

BACH

Partita n° 1
BRAHMS
Sonata n°2
LISZT
Sonata
  
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021