Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük'te caz festivalinin ilk adımları atılıyor... - 17.11.2010Gümüşlük’te klasik müzikten sonra kış aylarını caz konserleri dolduracak. 7 yıldır Bodrum’un Gümüşlük beldesinde gerçekleştirilen Uluslararası Klasik Müzik Festivalinin beyin takımı ve Gümüşlük’ün seçkin mekanlarından Amavi, ortak bir organizasyonla Bodrum’un bu güzel küçük balıkçı kasabasına caz müziğinin önemli isimlerini getirmeye hazırlanıyor. 

16 – 20 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek konserler ayrıca Bayram tatili için beldeye gelenlerin de ilgi odağı olacak. Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin organizatörlerinden Mesut Pekergin’in verdiği bilgiye göre, bayram boyunca gerçekleşecek konserler kış boyunca da devam edecek. Pekergin, Gümüşlük’e bir caz festivali kazandırmayı yıllardır istediklerini söyleyerek, “Bayramda çok güzel bir program hazırladık, ancak bir anda bir caz festivali organize etmek kolay değil, bu şekilde bir ön çalışma yapmış olacağız. Kendi başına bir caz festivali olabileceği gibi, 7 yıldır yaptığımız klasik müzik festivalinin perspektifini genişletip klasik müzik ve caz festivali adı altında bir açılıma da dönüşebilir. Bunu zaman ve deneyimler gösterecek” dedi. 

Eklisia/Amavi ortak etkinliği çerçevesinde ilk konseri verecek sanatçı ise gitar tekniği ve armoni bilgisiyle Türkiye’nin önemli gitaristlerinden biri olarak kabul edilen ve katıldığı birbirinden farklı projeler ile tanınan Sarp Maden. Piyanoyla Serkan Özyılmaz, Bas gitarla Matthew Hall ve Davulla Derin Bayhan, 16 ve 17 Kasım akşamları gerçekleştirilecek 2 konserde Sarp Maden’e eşlik edecekler.  

18 – 19 ve 20 Kasım’da ise Günbatımında klasik müzik başlıklı 3 konser Gümüşlük’e renk katacak.  Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin sanat yönetmeni Piyanist Eren Levendoğlu’na bu konserlerde çelloyla Özgür Elgün eşlik edecek. Bayram için hazırlanan program, kış aylarında devam edecek olan caz ve klasik müzik etkinliklerinin başlangıcı olacak.    

Yer: AMAVİ RESTAURANT CAFE & BAR BEACH-GÜMÜŞLÜK
Karakaya Mahallesi 1120 Sokak, Gümüşlük Plajı, Gümüşlük Bodrum 

Program:
SARP MADEN DÖRTLÜSÜ
16 Kasım 2010 Salı - 17 Kasım 2010 Çarşamba Konser saati: 21:00 

Günbatımında klasik müzik
EREN LEVENDOĞLU Piyano; ÖZGÜR ELGÜN - Çello
18 Kasım 2010 Perşembe, 19 Kasım 2010 Cuma, 20 Kasım 2010 Cumartesi
Konser saati: Günbatımı
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021