Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ballet Argentino CRR'de - 07.10.2010Yüzyılın en iyi dansçılarından biri kabul edilen Arjantin'li ünlü dansçı Julio Bocca'nın 1997 yılından beri direktörlüğünü üstlendiği ve her yıl en yetenekli gençleri kadrosuna katarak yaklaşık 20 yıldır dünyanın en önemli topluluklarından biri olarak dans ve bale dünyasına sayısız ünlü isim kazandıran Ballet Argentino, tangonun evrimini anlattığı ve balo salonlarından sokaklara kadar tangonun farklı dönemlerindeki hikayelerini sahneye taşıdığı "Tango...Balo Salonlarından....Sokaklara" gösterisi ile Türkiye'de ilk kez 17 Ekim'de Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda.

2008 yılında "En İyi Gösteri Dans Topluluğu" seçilen ve kurulduğu 1990 yılından bugüne 5 kıtada en prestijli salonlarda sahneye çıkan topluluk bu kez Tango'nun hikayesini, Ana Maria Stekelman'ın koreografisi ve efsane dansçı Julio Bocca'nın direktörlüğü ile ilk kez Türkiye'ye getiriyor. Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok dansçının kariyerine başladığı ilk topluluk olan Ballet Argentino, kostümleri, müzikleri ve danslarıyla Tango büyüsünü İstanbul'a taşıyacak.

CEMAL REŞİT REY, 17 EKİM 2010, Saat 20.00

BALLET ARGENTINO Hakkında

Ballet Argentino 1990'da Mar del Plata şehrinde kuruldu. Lidia Segni ilk direktörüydü ve devam eden süreçte 5 kıtada dünyanın en ünlü konser ve opera salonlarında sahne aldılar. Ballet Argentino dünyanın en iyi dansçılarından biri olarak kabul edilen Julio Bocca’nın gerçekleşen en büyük hayaliydi.  

Topluluk ünlü koreograflar Julio Lopez ve Kuarahy gibi isimlerle çalıştı. Ballet Argentino üç sezon boyunca City Center’da ve yine bir sezon boyunca New York’ta Joyce Theatre’da sahne aldı. Arjantin’den çıkan en ünlü dansçı olarak kabul edilen Julio Bocca 1997’den bu yana grubun direktörlüğünü yapıyor.

Bugüne kadar 100’ün üzerinde dansçı kariyerine Ballet Argentino ile başladı. Topluluk ayrıca ünlü dansçılar yetiştiren bir okul gibi her sene birbirinden yetenekli gençleri seçmelere alıyor. 2005 yılında Ballet Argentino 15. kuruluş yıldönümünü kutlarken repertuvarlarına yeni prodüksiyonlar eklemeye devam ediyor. Topluluk 2008 yılında Segovia kentinde “En İyi Gösteri Dans Topluluğu” seçildi. Grubun tango gösterileri tangonun evrimini anlatırken, kostümleriyle ve danslarıyla büyük ilgi görüyor.

ELEONORA CASSANO Hakkında

Mirta Furioso, Karemia Moreno, Lidia Segni, Graciela Sultanik ve Wilhem Burmann gibi ünlü isimlerden eğitim alan Cassano, Institute Superior of Art of Teatro Colon okulundan 1983 yılında mezun oldu. Ardından pek çok çalışmalarında sahneye çıktığı Venezüelalı Teresa Carreño Foundation grubuna katıldı. Buenos Aires’e yeniden dönüşünde Teatro Colon‘da Carla Fracci, Ludmilla Semeniaka, Ekaterina Maximova ve Vladimir Vassiliev ile sahne almaya başlayan Cassano daha sonra uzun yıllar boyunca hiç ayrılmadığı Bocca ile bir araya gelmiş oldu.John Clifford yönetiminde Los Angeles Balesi’nde de yer alan ve Amerikalı balet Maximiliano Guerra ile turneye çıkan Cassano uluslararası prodüksiyonlarda aranan dansçılar arasına katıldı.

Sanatçı 1989’dan 1996’ya kadar Julio Bocca ile birlikte Avrupa’nın en önemli festivallerinde sahneye çıktı. Ballet Argentino'nun kurulmasında büyük payı olan sanatçı grupla birlikte Arjantin, Avrupa ve Amerika’yı dolaştı.

Cassano ayrıca 1996 ve 1997 yıllarında komedi gösterisi “La Cassano en el Maipo” ve “Cassano Dancing” adlı oyunlarda sahne aldı. Bu gösterilerindeki performanslarıyla birçok ödül aldı.

1998’den bu yana María Stekelman ve grubu Tangokinesis ile birlikte Amerika ve Avrupa turnelerin çıkan sanatçı aynı zamanda Ballet Argentino ve Teatro Colon’un yıldızı haline geldi.

Repertuvarında Romeo ve Juliet’den Kuğu Gölü’ne, Uyuyan Güzel’den Carmen’e kadar birbirinden ünlü prodüksiyonlar yer alıyor.

JULIO BOCCA
Direktör

ELEONORA CASSANO
Baş DansçıOrkestra
China Cruel

Vokal
Karina Levine

Teknik Süpervizör
Adolfo Gomez

Kostüm Sorumlusu                                                   
María Fátima Macera                                   

Koreograf Asistanları
Nora Robles - Pedro Calveyra

Sağlık Direktörü
Hugo Svetlize

Uyarlama                          
Elio Marchi                

Kostüm Tasarım                      
Elio Marchi      

Işık Tasarım
Omar Possemato

Müzik
Julian Vat

Koreografi
Ana María Stekelman

Süpervizör                  
Sergio Albertoni  

Sanat yönetmeni                
Lino Patalano

Yönetmen
Raúl Candal

Biletler Biletix'de! 
www.biletix.com Biletix Çağrı Merkezi (0 216 556 98 00)   
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021