Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 47 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

CAKA 2010 yaz etkinliği ülkemizin Cittaslow(*) başkenti Seferihisar'da gerçekleştirilecektir. - 31.08.2010Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşlarının 2010 yılında gerçekleştirdiği ikinci etkinlik olan CAKA Seferihisar Uluslararası Yaz Akademisi 2010, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, İzmir Seferihisar Belediyesi'nin Yıldız eğitim Kültür ve Sanat Derneği'nin ile yerel girişimcilerin destek ve katkılarıyla gerçekleştirilecektir.

Gerçekleştirilecek b...u etkinlik ile ülkemizde ilk defa Klasik Batı müziği enstrümanları ile Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği enstrümanları bir Yaz Masterclassı çerçevesince CAKA çatısı altında toplanmış olacaktır.

CAKA Seferihisar Yaz Akademisi 2010, Cihat Aşkın'ın Sanat Yönetmenliği'nde düzenlenecek olup yurtiçi ve dışından birçok önemli sanatçıyı bünyesinden barındıracaktır. Yaz akademisi süresince Cihat Aşkın ile birlikte Peter Fisher ve Sevil Ulucan keman, Çetin Aydar viyola, Jiri Barta çello, Mehmet Emin Bitmez Ud, Halil Karaduman kanun, Erkan Oğur pedesiz gitar, Neva Özgen kemençe ve Ömer Yöndem oda müziği konularında katılımcılar ile çalışmalar yapacaktır.

Mehru Ensari ve Melin Molla katılımcıların piyano eşliklerini yapacağı gibi Avhsalom Weinstein enstrüman yapımı konusunda seminerler gerçekleştirecektir. Ülkemizin en önemli fotoğraf sanatçılarından Mehmet Çağlarer de tüm Yaz Akademisi’ni ve CAKA etkinliklerini fotoğraflayarak Seferihisar-Cittaslow-CAKA bütünleşmesini belgeleyecektir.

Başvuru tarihleri 19 Haziran - 20 Ağustos tarihleri arasında olan Yaz Akademisine katılım için www.caka.biz web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

(*) Cittaslow; İtalyanca Citta (Şehir) ve İngilizce Slow (Yavaş) kelimelerinden oluşan Cittaslow Sakin Şehir anlamında kullanılmaktadır. Cittaslow Ağı, küreselleşmenin şehirlerin dokusunu, sakinlerini ve yaşam tarzını standartlaştırmasını ve yerel özelliklerini ortadan kaldırmasını engellemek için Slow Food hareketinden ortaya çıkmış bir kentler birliğidir. Küreselleşmenin yarattığı homojen mekânlardan biri olmak istemeyen, yerel kimliğini ve özelliklerini koruyarak dünya sahnesinde yer almak isteyen kasabaların ve kentlerin katıldığı bir birliktir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021