Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Alman viyolonselci Wolfgang Boettcher Eklisia’da konser verdi… - 22.08.20107. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 21 Ağustos Cumartesi akşamı Alman viyolonselci Wolfgang Boettcher’i Eklisia’da konuk etti.

Uluslararası alanda ilgi uyandırmaya devam eden festival kapsamında birbirinden ünlü klasik müzik sanatçılarını bir araya getiren Eklisia’nın sahnesinde bu kez Viyana, Berlin ve Salzburg festivallerinde, Paris’te Festival Marais, İngiliz Bach Festivali, Kuhmo’da Lockenhaus Festivali ve tüm dünyada sayısız birçok festivalde sahne almış bir sanatçı vardı; Alman viyolonselci Wolfgang Boettcher.

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında
Alman viyolonselci Wolfgang Boettcher’i izlemeye gelenler arasında Türkiye’nin Zürih Başkonsolosu Mehmet Emre de bulunuyordu. Gümüşlük’e gelen yerli ve yabancı klasik müzikseverler tarafından ilgiyle izlenen konserde Wolfgang Boettcher, müzik kariyerinin doruklarında bir performans sergiledi. Konser turlarıyla Avrupa’nın her yerinde, Rusya ve Japonya’da, Güney Afrika, Doğu Asya ve İsrail’de konserler veren Wolfgang Boettcher, Gümüşlük’ün tarihi atmosferinde viyolonseliyle, klasiklerin yanı sıra 20. yy’da yazılmış eserlere de yer verdi.

Programın ilk yarısında Wolfgang Boettcher, J.S. Bach’ın “Suite no 1 in G major BWV 1007”, Yoko Nakamura’nın “Suite no 1 for cello” (Wolfgang Boettcher’a adanmıştır), Volker David Kirchner’in “Und Salomo sprach cello solo” adlı eserlerini seslendirdi. Sanatçı konserin ikinci yarısında J.S. Bach’ın “Suite no 3 in C major, BWV 1009” adlı eseriyle izleyicilerin karşına çıktı.

1935 yılında Berlin’de doğan Wolfgang Boettcher, kariyerine kız kardeşi ve piyanist Ursula Trede ile ikilli olarak kazandıkları, Münih’teki Uluslararası ARD Yarışması ödülü sahibi olarak başladı. Bir soloist olarak dünya çapında Herbert von Karajan, Sergiu Celibidache, Yehudi Menuhin, Witold Lutoslawski ve Dietrich Fischer-Dieskau ile konserler verdi.

Wolfgang Boettcher 1976 yılına kadar Berlin Filarmoni’nin solistliğini sürdürdü. Bu görevinden kendini solo kariyerine adamak ve Berlin’deki Hochschule der Künste’de profesör olmak için ayrıldı. Sanatçı birçok genç olağanüstü çelist yetiştirdi. Solo çalışmalarının yanı sıra oda müziği de sanatçının hayatında önemli bir yer tutuyor. Sanatçının önemli plak firmalarından yayınlanmış kayıtları bulunuyor. Wolfgang Boettcher masterclass çalışmalarının yanı sıra çeşitli festivallerde de sanat direktörlüğü görevini yürütüyor.  

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 24 Ağustos Salı akşamı Piyanist Gülsin Onay, Viyolonselci Benyamin Sönmez ve Kemancı Erkin Onay’ın Eklisia’da vereceği konserle devam edecek.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen festivale Gümüşlük Belediyesi Ana Sponsor olarak destek veriyor. Festivalin diğer destekçi kurumları ise Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Myndos Kazısı, Tepe Grubu, Denizbank, Kuryap, Rasyonel Mimarlık, Engel & Völkers, Erenler Sofrası, Yarbasan Taşevleri, Miko Sail, Club Hotel Zemda, Akustik Turizm, Tekfen OZ, İbak Homes, THY, Kefaluka Resort, Hürtop, Doğuş Holding, Borusan, EMT, Bilkent Üniversitesi, The Marmara Bodrum, Patika, Wall, Miko Sail ve Rekmay.

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programı:  

24 Ağustos 2010 Salı : Gülsin Onay – Piyano, Benyamin Sönmez - Viyolonsel, Erkin Onay -Keman, Eklisia Gümüşlük
5 Eylül 2010 Pazar : Gülsin Onay ve Bilkent Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
8 Eylül 2010 Çarşamba : Gülsin Onay - Piyano ve Burhan Öçal - Perküsyon. Eren Levendoğlu - Piyano ve Zeynep Tanbay - Dans, katılımıyla 

Konser saatleri 21:30’dur.

Bilet satış noktaları: Hızma Hediyelik - Barlar Sokağı; İmge Kitabevi -Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi; Gümüşlük Eklisia;

Bilet fiyatlar: Eklisia içi kapalı alan - 25 TL,  Eklisia bahçe - 10TL,  30 Temmuz, 5 ve 8 Eylül konserleri - 20 TL

İletişim 0 252 394 42 60
gumuslukfestival@gmail.com
www.gumuslukfestival.org
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021