Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Jean-Bernard Pommier Gümüşlük’te konser verdi. - 09.08.20107. Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali Fransız piyanist Jean-Bernard Pommier’in piyano konseriyle devam etti. Her yıl birbirinden önemli konukları ağırlayan Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali kapsamında bir konser veren Jean-Bernard Pommier, dünyaca meşhur birçok orkestrayla hem solist hem de şef olarak sahne almış bir sanatçı.

Klasik müzikseverlerin doldurduğu 400 yıllık Eklisia’daki konserde Pommier, Mozart’ın “Sonata in D majör K.576” ; Beethoven’in “Sonata in Fminör No.23 Op. 57 Appassionata” ve Robert Schumann’dan “Carnaval Op. 9” adlı eserleri seslendirdi.

Sanatseverlerin yoğun ilgiyle karşıladığı Fransız virtüöz Jean-Bernard Pommier’in konseri öncesinde bir konuşma yapan festivalin sanat danışmanı Piyanist Gülsin Onay, sanatçının, Beethoven’in Appassionata’sını, festivali yürekten destekleyen Tunalıgil ailesinin, bu yıl kaybettikleri kızları Periel Tunagil için çalacağını söyledi.

Piyanist Pommier’le konser öncesinde yapılan söyleşide, sanatçı, festivali çok başarılı bulduğunu belirterek, “Festivalde olmaktan çok mutluyum, çok fantastik bir ortam. Gümüşlük’ü ve dinleyiciyi çok sevdim. Gösteriş için konser izlemeye gelen bir kesim değil, ortam çok güzel ve ilham verici” dedi. Pommier, festivalin Avrupa genelinde gayet iyi bilindiğini de belirterek, “İsviçre’deki ve Fransa’daki arkadaşlarımdan biliyorum, festivali yakından takip ediyorlar. Gülsin Onay’ın da içinde bulunduğu bir organizasyonu takip etmemek zaten elde değil” şeklinde konuştu.  

Jean-Bernard Pommier, çok küçük yaşlarda başladığı kariyeri boyunca birçok ödülle onurlandırılmış bir sanatçı. Fransız piyanist Pommier, Boulez, Barenboim, Haitink, Mazur, Mehta, Muti ve Rattle’ın da içinde bulunduğu birçok seçkin müzisyen ile birlikte sahne aldı. Resital ve konçertolarıyla Londra, Viyana, Berlin, Leipzig, Dresden, Amsterdam, Paris, Moskova, Chicago ve New York gibi başlıca merkezlerde yoğum bir klasik müzikseverler hayranı tarafından ilgiyle izlenmekte.

Anayurdu Fransa, sanatçıya Ulusal Değerler Birliği görevlisi payesini ve Légion d’Honneur şövalyesi unvanını layık gördü. Sanatçı, 2008-09 yıllarında, Londra’daki Beethoven’ın piyano sonatlarının tamamını içeren performansları ile büyük başarı yakaladı.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen festivale Gümüşlük Belediyesi Ana Sponsor olarak destek veriyor. Festivalin diğer destekçi kurumları ise Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Myndos Kazısı, Tepe Grubu, Denizbank, Kuryap, Rasyonel Mimarlık, Engel & Völkers, Erenler Sofrası, Yarbasan Taşevleri, Miko Sail, Club Hotel Zemda, Akustik Turizm, Tekfen OZ, İbak Homes, THY, Kefaluka Resort, Hürtop, Doğuş Holding, Borusan, EMT, Bilkent Üniversitesi, The Marmara Bodrum, Patika, Wall, Miko Sail ve Rekmay.

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programı:
 

13 Ağustos 2010 Cuma : Christine Wolff - soprano, İbrahim Yazıcı – Piyano
18 Ağustos 2010 Çarşamba: İbrahim Yazıcı - piyano, Ümit İşgörür - Viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
21 Ağustos 2010 Cumartesi : Wolfgang Boettcher - viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
24 Ağustos 2010 Salı : Gülsin Onay – Piyano, Benyamin Sönmez - Viyolonsel, Erkin Onay -Keman, Eklisia Gümüşlük
5 Eylül 2010 Pazar : Gülsin Onay ve Bilkent Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
8 Eylül 2010 Çarşamba : Gülsin Onay - Piyano ve Burhan Öçal - Perküsyon. Eren Levendoğlu - Piyano ve Zeynep Tanbay - Dans, katılımıyla 

Konser saatleri 21:30dur.

Bilet satış noktaları: Hızma Hediyelik - Barlar Sokağı; İmge Kitabevi -Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi; Gümüşlük Eklisia;

Bilet fiyatlar: Eklisia içi kapalı alan - 25 TL,  Eklisia bahçe - 10TL,  30 Temmuz, 5 ve 8 Eylül konserleri - 20 TL

İletişim 0 252 394 42 60
gumuslukfestival@gmail.com
www.gumuslukfestival.org

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021