Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fazıl Say, ayakta alkışlandı. - 26.05.2010Piyanist Fazıl Say, İsviçre'nin Luzern kentinde 'Ala Turca- Orient ve Okzident' adlı konser verdi.

Say, bu konserin aynı zamanda orkestra şefliğini de yaptı. 2 bin kişilik Luzern Konser Salonu'nu tamamen dolduran İsviçreli müzik severlere 2 saat süreyle, Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelerini seslendiren an Fazıl Say, konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Fazıl Say’ın aynı zamanda şefliğini de yaptığı iki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde orkestrayla beraber Mozart'ın iki eserini çalan Say, diğer bölümde Mozart'ın ‘Ala Turca' sonatını çaldı. Daha sonra yine orkestra ile beraber çalan Say, konserin sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Konserden sonra DHA'nın sorularını yanıtlayan Fazıl Say, gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu belirterek, şöyle dedi:  “15 yıldır Avrupalı dinleyicilere konser vermekteyim. Artık aramızda bir bağ oluştu. Konserlerimin çok güzel geçmesinden büyük mutluluk duyuyorum. Bu benim mesleki kariyerim için de çok önemli. Yaptığım besteler açısından da ilham kaynağım oluyor. Zaman sıkıntım var. Hem beste yapan hem de başka bestecilerin eserlerini yorumlayan bir sanatçı olarak, her şey için az zaman var. Yılın 3'te 2'si turnelerde geçiyor bu da yalnız bir hayat yaratıyor sonuçta”

SIRADA ALMANYA VAR

Fazıl Say İsviçre'den Almanya'nın Hamburg kentine ‘Türk Geceleri' programı için geçeceğini, orada çok ünlü Türk ve yabancı sanatçılar ile beraber konser vereceğini söyledi.

Politika ile ilgili kesinlikle konuşmayacağını söyleyen Fazıl Say, CHP Genel Başkanı seçilen Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili “Türkiye için yeni bir umut” demekle yetindi.

Selma GÜVEN STROPPEL
DHA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021