Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 16 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

“Türküyem” Müzikli Danslı Gösteri - CRR'de - 10.05.2010Ülkemizin sahip olduğu zengin medeniyet ve kültür mirasının güzelliklerini dokularında barındıran Türkülerimizi oyunlarla, dekor, kostüm ve aksesuarlarla renklendirip, klasik batı müziği enstrümanları ve armonisiyle buluşturuyor. Geleneksel halk dansları adımlarını da çağdaş dans çizgisiyle bir araya getiriyor.

Oyun içinde türkülerin beslendiği sosyolojik olgulara, farklı coğrafyalara, farklı kültürlerin bir arada meydana getirdiği zenginliklere de vurgular yapılıyor. Zaman zaman eğlendirip, zaman zaman hüzünlendirse de seyircisini, bazen de düşündürüyor. Kökleriyle bağ kurmaya çalışıyor.Çok geniş bir coğrafya üzerindeki kültürel zenginliklerimizin, geleneklerimizin zaman içindeki yolculukları, değişimleri de konu ediliyor

Ayrıca Atasözlerimize, lehçelerimize, zengin mutfağımızdan, Hacivat ve Karagöz’e, Nasreddin Hoca’dan, Keloğlan’a. Saraylardan, camilerden, Meryem Ana, Noel Baba kiliselerine, Ayasofya’ya, Antik kentlerimizden, Pamukkale’ye, Harran’a, yağlı güreşlerden, çinilere, Van kedisinden, Sivas kangalına, kelaynaklara, karetta karetta kaplumbağalarına, birçok değerimizden de söz ediliyor oyunda.

Geleneksel halk çalgımız bağlamanın da yer aldığı eser halen Antalya Devlet Opera ve Balesi Repertuarında yer almaktadır. Türkü düzenlemeleri Erdal Tuğcular’a ait. Drama metin yazarlığı ve Rejisörlüğünü M. Fatih Şanal’ın yaptığı eserde, Orkestrayı Hakan Kalkan ve Yücel Yalçın yönetiyor. Dekor ve kostüm Gürcan Kubilay’a. Koreografi Nurdan Sinkil’e. Işık Talip Şahin’e ait.

Solistler: Soprano Semiha Karadeniz, Tenor Fatih Şanal, Mezzo Soprano Ebru Kaptan, Bariton Tükel Acar, 2. Soprano Özsu Yüksel, Bas Emre Akyurt.

Oyunda 10 dansçı ve 13 kişilik orkestra sanatçısı da görev alıyor.Tarih: 27–28 Mayıs 2010

Mekân: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Saat: 20.00

(Davetiyeli)
  
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021