Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

27. Ankara Müzik Festivali Kapanış Konseri - Bilkent Senfoni Orkestrası - 29.04.2010Festivalin değişmez orkestralarından biri haline gelmiş Bilkent Senfoni Orkestrası sıra dışı yeteneğe sahip bir kemancıya eşlik ediyor. Bilkent Üniversitesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek 27. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapanış konseri 30 Nisan Cuma akşamı saat 20.30’da MEB Şura Salonu’nda. Festivalin son üç eseri, Liszt  Prelüd, Sibelius Keman Konçertosu ve Debussy’nin  La Mer Senfonik Şiir’i

Rebekka Hartmann,
Münich 1981 doğumlu kariyerinde birden çok ödüle ve derecelerin sahibi olan Hartrman, birçok ünlü orkestra ile önemli salonlarda boy göstermektedir. Ünlü sanatçımız repertuarında keman için yazılmış hemen hemen tüm eserleri barındırmaktadır. Tınısıyla dinleyenleri ve eleştirmenleri büyüleyen genç yetenek 2006 yılında Bach, Hindemith, Zimmermann’ın eserlerinden oluşan solo albümüyle övgü dolu eleştiriler almıştır.

Hartmann, kendisine 2004 yılında “Deutsche Stiftung Musikleben (Alman Müzik Yaşamı Vakfı) tarafından sunulan, Antonio Stradivari (1703) çalmaktadır.

Klaus Weise,
Leipzig, Dresden ve Berlin'de eğitim gördü. Daimi şef olarak ilk görev yeri olan Essen'de, Folkwang-Hoschscule für Musik'te 1970 yılından beri profesör olarak şeflik dersleri de vermektedir.Klaus Weise 1990-1997 yıllarında Fransa'da Nice Operası'nda, ardından da İspanya Sevilla'da Müzik Direktörü olarak görev yaptı. Weise Avrupa, ABD, İsrail ve Asya'ya gerçekleştirdiği turnelerde Madrid Devlet Orkestrası, İspanyol Radyo Orkestrası, Lizbon Devlet Orkestrası, Sao Paulo Orkestrası, Tokyo Yomiuri Nippon Orkestrası, L'Orchestre de la Suisse Romande, Halle'deki çeşitli orkestralar ile Kiel, Hamburg ve Çin'deki filarmoni orkestralarını yönetti.Klaus Weise önde gelen tüm Alman, Fransız ve İspanyol orkestralarını yönetti; Amsterdam, Pekin, Brezilya, Kopenhag, Cenevre, Lizbon, Lüksemburg, Londra, Los Angeles, New York, Oslo, Prag, Seattle ve Stockholm'de konserler verdi.

Bilkent Senfoni Orkestrası
Ülkemizin önde gelen senfoni orkestralarından biri olan BSO Nisan Festival Konseri ile Ankaralı seyircilerle tekrar buluşuyor. Türkiye’nin ilk özel, akademik, uluslararası sanat topluluğu olma özelliği taşıyan Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO), Eylül 1993'te Bilkent Üniversitesi'nin bir sanat projesi olarak kuruldu. Yapısında bir Akademik Oda Orkestrası ve bir Yaylı Çalgılar Topluluğu barındırması nedeniyle bir senfoni orkestrası olmasının yanı sıra bir Orkestralar Topluluğudur. Topluluk, her yıl 60’tan fazla konser vermekte, ayrıca televizyon, radyo ve CD kayıtları yapmaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021