Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

27. festivalde 21 Nisan konserleri... - 20.04.2010Piyanoda sihirli eller
Hande Dalkılıç, Rüya Taner

Uluslararası Ankara Müzik Festivali'ni laik ve Atatürk'ün evrensel müzikte gelinmesini hayal ettiği düzeyde kaliteli müziği dinleyici ve sanatçılarla paylaştıran başkent etkinliği olarak tanımlayan Hande Dalkılıç ve Rüya Taner, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın katkılarıyla 21 Nisan Çarşamba akşamı saat: 20.30'da MEB Şura Salonu'nda aynı sahneyi paylaşacak.

Aynı enstrumanı çalan iki dost ve piyanist olarak güçlü dayanışmalarını müzik yaparak da paylaşmak isteyen ve bütününde bir duyulabilmeyi amaçlayan Dalkılıç ve Taner, 27. Festivalde ilk yarıda ayrı ayrı ikinci yarıda ise dört el programı ile başkentlilerle buluşacaklar.

Klasik besteciler kadar modern bestecileri de ustalıkla yorumlamasıyla tanınan Hande Dalkılıç, dinamik stili ve virtüozitesi dünyanın birçok yerinde aranan bir piyanist. Dalkılıç genç kuşak piyanistler arasında Türk piyano mirasını koruyan ve zenginleştiren bir sanatçıdır. 

Genç neslin bir diğer sihirli eli ise Kıbrıslı piyanistimiz Rüya Taner,  pek çok ödülün yanısıra  Oxford ve Hatfield festivalleri Profesyonel Resital Sınıfı Yarışmasında Liszt yorumuyla birincilik ödülünü alarak Steinway Hall`da resital verme ve `Steinway Sanatçısı` olma hakkını kazanmıştır.

Orkestra Akademik Başkent
Ertuğ Korkmaz, şef
Özgür Elgün, çello   ,  Alexander Mekaev, piyano,      Lora Lipova, keman

Festivalimize destek veren diğer bir orkestra da Başkent Üniversitesi Müzik Bölümü bünyesinde 29 Ekim 2003 yılında kurulan Ankara’nın genç orkestralarından Orkestra Akademik Başkent. Şef Ertuğ Korkmaz ve Sanat yönetmeni Lütfü Erol’un yönetiminde çalışmalarını aralıksız sürdüren orkestra 3 solist ile festivale katılıyorlar.

Orkestra’yı müzik yönetmeni ve daimi şefleri besteci Ertuğ Korkmaz yönetecek. Sanatseverler iki ayrı türden eseri Piazolla'nın Dört Mevsim'i ile Saygun'un Oda Konçerto'sunu dinleyebilecekler.

Başkent Üniversitesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan konser 21 Nisan Çarşamba akşamı saat 20.30’da Başkent Üniversitesi konser salonunda. Ulaşım kolaylığı sağlamak üzere dinleyicilere bu konsere özel Tunus caddesinden  saat 19.15'te servis hizmeti sunulmaktadır.


www.ankarafestival.com

      

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021