Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

"Konser mekanlarına yüksek kira ücretleri ödüyoruz" - 02.04.2010İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) binasındaki X Restoran'da düzenlenen sohbet toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Erenli, geçtiğimiz aylarda hizmete sunulan Borusan Müzik Evi'nin Beyoğlu'nun en güzel binalarından biri olduğunu söyledi.

Erenli, çeşitli etkinliklerin düzenlendiği mekanda, gelecek sezon caz programlarının cuma gününden cumartesi gününe alınacağını ve ayrıca gelecek yıldan itibaren her ay, bir haftayı bir müzik tarzına ayıracaklarını bildirdi.

BİFO'nun son iki konserle sezonu bitireceğini, bu kapsamda kemancı Daniel Hope ve viyolonsel Anne Gastinel'in ayrı ayrı orkestrayla sahne alacağını ifade eden Erenli, konserlerde bu yıl yüzde 90 doluluk oranına ulaştıklarını dile getirdi.

Salzburg Müzik Festivali'nin açılışı BİFO'dan

Erenli, BİFO'nun 25 Temmuz'da düzenlenecek Salzburg Müzik Festivali'nin açılış konserini vereceğini hatırlatarak, bunun BİFO'nun çıkacağı ilk büyük turne olacağını kaydetti.

Orkestraya eşlik edecek Fazıl Say'ın açılışa özel bestelediği eseri ile Mozart'ın piyano konçertosunu seslendireceğini anlatan Erenli, konserin ikinci yarısında ise BİFO'nun klasik müzik albümünde yer alan Respighi ve Hindemith'in eserlerinin de yorumlanacağını bildirdi.

Erenli, 2011 yılı ile ilgili turne çalışmalarının da başladığını dile getirerek, Temmuz 2011'de bir Avrupa turnesinin planlandığını bildirdi. BİFO'nun ilk albümünün olumlu eleştiriler aldığını ifade eden Erenli, aradan uzun zaman geçmeden ikinci albümü çıkarmak istediklerini ancak bunun bütçeye bağlı olduğunu kaydetti.

Erenli, yeni sezon konserlerinin Ekim ayında başlayacağını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Gelecek sezon Fazıl Say ile 'İstanbul Senfonisi'nin Türkiye'de ilk defa seslendirilmesiyle ilgili bir projemiz olacak. Bunun için mekan arayışlarımız sürüyor. Bir de Fazıl Say ile tek bir konser değil, bir konser serisi yapmayı düşünüyoruz. Konser mekanlarına çok büyük kira ödüyoruz. Sanatsal etkinlikleri de kongre gibi görüyorlar. Konser mekanlarından para almasalar iki konser daha yapacak duruma gelebiliriz. Gönlümüz BİFO'nun kendi konser mekanının olmasından yana. Plan, proje yok, sadece istek var.”

Çinli piyanist Lang Lang İstanbul'da konser verecek


Çinli piyanist Lang Lang'ın BİFO eşliğinde ''Uluslararası İstanbul Müzik Festivali''nde konser vereceğini de açıklayan Erenli, bu konseri izlemek için yaklaşık 100 gazetecinin İstanbul'a geleceğini söyledi.

Erenli, festival kapsamında İstanbul'a gelecek Viyana Filarmoni Orkestrasının futbol takımı ile bir maç yapma projeleri olduğunu, konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi daha sonra vereceklerini bildirdi.

Müzik evinin camları sergi için karartılacak

Ahmet Erenli, Borusan Müzik Evi'nde sergiler de düzenlediklerini anlatarak, bu kapsamda Art Center'daki sanatçıların katılımıyla Necmi Sönmez'ün küratörlüğünde bir sergi gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Tükiye'de sergi açacak mekan bulmanın zor olduğunu vurgulayan Erenli, 20 Nisandan itibaren bir ay süreyle Borusan Sanat Koleksiyonundan bir seçkinin ''Kozmik Latte'' başlığı altında müzik evinde sergileneceğini aktardı.

Erenli, ayrıca 10 Haziranda Richard Castelli'nin küratörlüğünde bütün binayı kapsayacak ''Madde ve Işık'' isimli bir sergi açılışı yapılacağını anlatarak, sergi için Türkiye'nin her bölgesinde fotoğraf çekimi yapıldığını kaydetti. Erenli, sergi kapsamında ışık alması nedeniyle binanın camlarının karartılacağını sözlerine ekledi.

AA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021