Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Piyanist ve besteci Fazıl Say ve Moldovalı keman virtüözü Patricia Kopatchinskaja, dün gece Roma'da sanatseverlere müzik ziyafeti verdi. - 31.03.2010Say-Kopatchinskaja ikilisinin Roma La Sapienza Üniversitesi’nin ana salonunda piyano ve kemanla icra ettikleri konçerto, müzikseverlerden yoğun ilgi gördü. Müzikle büyülenmenin zevkini yaşayan dinleyiciler, konser bitiminde piyanist ve kemancıyı uzun süre ayakta alkışladı.

Say, geçen mayıs ayında bir piyano resitali vermiş olduğu Roma La Sapienza Üniversitesi’nde müzikseverlerin huzuruna bu kez Kopatchinskaja ile birlikte çıktı. Yaklaşık iki yıldır dünyanın çeşitli yerlerinde yüzü aşkın konser vermiş olan Say-Kopatchinskaja ikilisi, eserleri yorumlama konusundaki ustalıklarını Roma’da da gösterdi.

Konserin ilk bölümünde Ludwig van Beethoven’ın "Kreutzer Sonatı" ile Say’ın 1997 tarihli bestesi "Sonat Op. 7" seslendirildi. İkinci bölüm ise Maurice Ravel’in "sol major sonat"ı ile Bela Bartok’un "Romen Dansları"na ayrıldı.

Say-Kopatchinskaja ikilisi, konser sonrasında hayranlarıyla bir süre sohbet etti, imza verdi.

Salonun tümüyle dolu olduğu ve bilet fiyatlarının 8-25 Avro arasında değiştiği konsere, Roma’da yaşayan Türkler de ilgi gösterdi.

AA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021