Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay ABD'deki başarılı konserlerinin ardından, Camerata Salzburg Solistleri ile Mozart seslendirmek üzere İstanbul'a geliyor. - 26.03.2010"Büyüleyici bir sanatçı"

Gülsin Onay, Mart başında ikinci kez katıldığı Miami Uluslararası Piyano Festivali'nde yine ilgi odağı oldu. Müzik eleştirmeni Lawrence Budmen, sanatçımızın Bartok'la etkileyici bir gövde gösterisinde bulunduğunu belirtirken, Chopin için ise "Piyanistin cesur ve özgür yorumu ile duyarlı sanatçı kimliği, Chopin’in müziğiyle mükemmel bir uyum sağlıyor." diye yazdı. Eleştirmen, South Florida Classical Review'daki yazısını "Büyüleyici bir sanatçıdan heyecan verici bir resital!" sözleriyle noktaladı.

Miami'den New York'a geçen Gülsin Onay, Türk Başkonsolosluğu ev sahipliğinde Elazığlı depremzedeler yararına bir konser verdi. Times Center'da gerçekleşen konserde salonu dolduran Türk ve Amerikalı müzikseverler sanatçımızı dakikalarca ayakta alkışladı.

"Fahri doktor"u olduğu üniversitede

Gülsin Onay ABD'nin ardından, bir dizi konser için Türkiye'ye geldi. Ünlü piyanistimiz, önce İstanbul'da müzikseverlerle buluşuyor.

Gülsin Onay, Albert Long Hall Klasik Müzik Etkinlikleri kapsamında Camerata Salzburg Solistleri eşliğinde Mozart'ın KV 271 sayılı Piyano Konçertosu'nu seslendirecek. Onay, şimdiye kadar aralarında Ingo Metzmacher yönetimindeki Hamburg Filarmoni'nin de bulunduğu pek çok önemli şef ve orkestra eşliğinde çaldığı eseri, bu kez bestecinin doğduğu şehrin bu ünlü topluluğu ile yorumlayacak.

Müzik dünyasında "Camerata tonu" olarak bilinen özel bir tınıya sahip Camerata Salzburg, konserde ayrıca Mozart Divertimento KV205, Haydn Senfoni No.49 ile Müthel'in İki Fagot için Konçerto'sunu seslendirecek.

Gülsin Onay'a 1988 yılında "fahri doktorluk" unvanı vermiş olan Boğaziçi Üniversitesi'nin mükemmel akustik ve etkileyici bir atmosfere sahip salonu Albert Long Hall'da gerçekleşecek konser 31 Mart Çarşamba akşam 19.30'da başlıyor.

Rezervasyon için Tel: 0 212 359 58 00-119-165.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021