Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gizli yetenekler keşfedildi... - 17.03.2010Antik Aryalar Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Yarışmanın birincisi kontra tenor Kaan Buldular oldu.

Uluslararası opera otoritelerinin jüriliğinde gerçekleşen yarışmada birincilik ödülüne kontra tenor Kaan Buldular değer görülürken ilk üç derecede yer alan sanatçılar gelecek yıl İtalya’da düzenlenecek uluslararası vokal yarışmasına ön elemesiz katılacaklar. Yarışmanın ikincilik ödülünü Bahadır Noyan Coşar, üçüncülük ödülünü Caner Akın alırken Antik A.Ş. Özel Ödülü ise Ayşe Beril Yürekli'ye verildi.

Birinci olan Kaan Buldular ödül olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu'ndan orkestra eşliğinde konser hakkı kazandı. Bunun yanı sıra 7 bin TL ödül ve 3 dönem İtalyanca dil kursu gibi ödüller alırken ikinci olan ve üçüncü olanlar İstanbul Devlet Opera Balesi Süreyya Operası sahnesinde piyano eşliğinde konser, dil kursları ve para ödülleri kazandılar.

Antik Aryalar Yarışması jüri üyelerinden As.Li.Co. Başkanı ve “Teatro Sociale” (Como-İtalya) Başkan Yardımcısı Giovanna Lomazzi, şu açıklamayı yaptı: “Bu yarışmanın çok farklı olduğu kanısındayım. Jüri olarak yer almaktan büyük onur duydum. Tüm müzik türlerinin ele alındığı birçok yarışmalarda bulundum fakat ilk defa konsepti Antik Aryalar olan bir yarışmada jüri üyesi olarak yer alıyorum. Bu nedenle Antik A.Ş.’nin böyle bir yarışma düzenlemesi gerçekten çok önemli. Kalite çok iyiydi, çok değerli sesler içinden seçim yapmakta çok zorlandık.”

1981 yılından beri ülkemizde kültür ve sanat alanında birçok ilke imza atarak hizmet veren müzayede kurumu Antik A.Ş.’nin düzenlediği Antik Aryalar yarışmasına ilgi yoğundu. Bir çok farklı şehirden 80’nin üzerinde yarışmacı arasından seçilen 10 finalist Süreyya operasında uluslararası jürinin önünde kendilerini gösterme şansı elde ettiler.

2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmanın jüri üyeleri arasında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Genel Müzik Direktörü Rengim Gökmen, Napoli San Carlo Tiyatrosu’ndan Gianni Tangucci, Bergamo’dan Alberto Triola, Vice Teatro Sociale, As.Li.Co. Başkanı Giovanna Lomazzi, ünlü İtalyan bariton Licinio Montefusco, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanat Yönetmeni Suat Arıkan ve Antik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Artam bulunuyor.

Antikaların yanı sıra çağdaş sanat konusunda da güçlü ve emin adımlarla ilerleyen Antik A.Ş., plastik sanatların yanı sıra müzik alanında da bir çok çalışma yürütüyor. “Antik Aryalar Yarışması” da  (Aria Antiche) bu çalışmaların en önemlilerinden birini oluşturuyor. Genç yeteneklerin, ülkemizin sınırlarını aşmalarına destek olmak için hazırlanan bu yarışma hakkında Antik A.Ş. Yön. Kurulu Başkanı Nurcan Artam, “Bir ülkenin uygar medeniyetler seviyesinde görülebilmesinin en önemli koşullarından biri yetiştirdiği sanatçıların niteliği ve niceliğine bağlı olduğuna inanıyoruz. Ülkemizin de bu alandaki eksikliklerini en kısa zamanda gidereceğini, sanata ve sanatçıya daha çok değer vermesini temenni ediyoruz. Hayalini kurduğumuz bu büyük fotoğrafa Antik A.Ş. olarak “Antik Aryalar” (Aria Antiche) yarışması ile katkı sağlamayı arzu ettik” dedi ve ekledi “Elemeler boyunca gördük ki ülkemizin her şehrinde gizli kalmış yetenekler var, bu gençlerimizi görmek gurur vericiydi, ileride uluslar arası üne kavuşacaklarına inanıyorum.”

Cumhuriyet
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021