Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 45 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Klasik müzik Grammy ödüllerinde Joan Baez sürprizi - 03.02.2010Bu yıl klasik müzik için verilen Grammy ödüllerinde solo çalgı yorumu ödülünü gitarist Sharon Isbin'in Joan Baez ve Marc O'Connor ile birlikte yaptığı "Journey to the New World" albümü aldı.

Pop müzik yanında klasik, caz, new age ve dünya müziği alanındaki Grammy ödülleri de sahiplerini buldu. Klasik müzik alanında
"Yılın En İyi Albümü" ödülünü San Fransisco Senfoni Orkestrası ve ünlü şef Michael Tilson Thomas 'ın kaydettiği "Mahler: Symphony No. 8; Adagio From Symphony No. 10" albümü kazandı. "En İyi Orkestra Yorumu" ödülünü Boston Senfoni Orkestrası ve James Levine, "Ravel: Daphnis Et Chloe" albümüyle alırken en iyi opera kaydı dalında ödül, Daniel Harding yönetimindeki Londra Senfoni Orkestrası'nın "Britten: Billy Budd" adlı albümüne verildi.

Erzurum Lisesi'nde ders veren Ashkenazy Grammy kazandı

"En İyi Orkestra ve Solo Çalgı Yorumu" dalında ödülü, geçen yıl Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Ali Doğramacı'nın çağrısı üzerine Erzurum'a gelip Bilkent Erzurum Lisesi öğrencilerine bir süre müzik dersi veren şef-piyanist Vladimir Ashkenazy ile Evgeny Kissin'in Philarmonia Orkestrası ile birlikte kaydettikleri "Prokofiev: Piano Concertos Nos. 2 & 3" albümü aldı.

Gitarist
Sharon Isbin'in "En İyi Solo Çalgı" alanında ödül kazanan "Journey to the New World" adlı albümünde besteci John Duarte'nin "Joan Baez Süiti" yer aldı. Albümde efsanevi protest rock şarkıcısı Baez'in sesiyle eşlik ettiği klasik parçalar bulunuyor. Albümde keman ustası Marc O'Connor'un "Strings & Threads Suite" adlı yapıtı da yer alıyor.

Caz, New-Age, Dünya Müziği Ödülleri

En iyi çağdaş caz albümü dalında ödülü, 2008 yılında yaşamını yitiren
Joe Zawinul'un Zawinul Syndicate ile birlikte gerçekleştirdiği kayıtları içeren "75" adlı albüm kazanırken, "Enstrümantal Caz Albümü" dalında ise ödül Chick Corea ve John McLaughlan Five Peace Band'ın "Five Peace Band - Live" albümüne gitti. New-age dalında viyolonselci David Darling'in "Prayer for Compassion" albümü en iyi albüm ödülünü aldı. Dünya müziği albümü ödülünü ise Douga Mansa adlı albümüyle Malili müzisyen Mamadou Diabate kazandı.

ANKA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020