Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 39 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Napolitan şarkılarının sesi Dünyaca ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu, şarkıcı Lina Sastri 23 Aralık'ta Türkiye'de ilk kez CRR'de - 19.12.2009Dünyaca ünlü oyuncu şarkıcı Lina Sastri hepimizin ezbere bildiği ölümsüz Napolitan şarkılar ile 23 Aralıkta Türkiye'de ilk kez Cemal Reşit Rey'de! Napoli'de bir geceyi Lina Sastri ile yaşamak istiyorsanız biletler tükenmeden elde etmeyi unutmayın.

LINA SASTRI Hakkında

Lina Sastri bir aktris, şarkıcı ve şarkı yazarı olarak İtalya’nın en ünlü sahne yıldızlarından biridir. Lina Sastri, Eduardo De Flippo, Giuseppe Patroni Griffi, Armando Pugliese, Roberto De Simone, Pierluigi Pizzi, Crivelli gibi tiyatro sahnelerinin en ünlü yönetmenleri ve aktörleri ile çalışmıştır. İtalyan tiyatrosunun en prestijli ödülleri Ubu ve Curcio'ye  de sahip olan sanatçı klasik tiyatrodan müzikallere birçok oyunda başrol oynamıştır.  

Sinemada da en ünlü İtalyan yönetmenlerden Nanni Loy, Nanni Moretti, Mingozzi, Lizzani, Tognazzi, Damiani, Bertolucci, Squiteri ile bir araya gelen sanatçı birçok filmde de başrol oynamıştır. İtalya’nın en prestijli sinema ödüllerinden biri olan David Di Donatello'yu üç kez kucaklayan sanatçı ayrıca birçok ödüle aday olmak dışında İtalya’nın Oscarları kabul edilen Gümüş Kurdele ödülüne de iki kez sahip olmuştur.

Sinema filmlerinde beraber başrol oynadığı isimler arasında Giancarlo Giannini, Sergio Castellitto, Massimo Ghini, Sabrina Ferilli, Keith Karradine, Virna Lisi, Stefania Sandrelli, Mariangela Melato gibi ünlü oyuncular bulunmaktadır. Başrol oynadığı filmler arasında Eylül 2009’da Venedik Film Festivali’nde gösterilen Giuseppe Tornatore’nin son filmi “Baaria” da bulunuyor.

Televizyon dizilerinde de başrol oynayan sanatçı, filmlerin soundtrack şarkılarını söyleyerek müzikteki ilk adımlarını atmış. “Mi Manda Picone” adlı filmi için yazılan Assaie büyük ilgi görmüş. Müziğe bu büyük başarısından sonra devam eden sanatçı, kendi toprakları olan Napoli’nin melodisini ve ritmini duygusal hikayelerle birleştiren, Napolitan şarkıları söylemeye karar vermiş.

Şarkılarını sahnede söylerken hikayelerini dansla süsleyerek bir tür müzikal şov yaratan sanatçı, kendine özgü tiyatro diliyle şarkılarını tüm dünyaya ulaştırıyor. Tüm Avrupa’da ve de Amerika'dan Japonya’da büyük ilgi gören Lina Sastri, Napolitan şarkılarını dünyanın heryerine götürmeye devam ediyor...

Diskografi:
LINA ROSSA
PASSIONE MEDITERRANEA
MARUZZELLA
CONCERTO NAPOLETANO
LINA IN MUSICA
REGINELLA

Müziğinde klasik müzikten geleneksel müziklere geçişler yapan sanatçı, kendi yorumuyla Napolitan şarkıları Fado, Tango, Mambo hatta Rumba Flamenko ile buluşturuyor.

Caetano Veloso, D.D.Bridgewater ve Ray Charles gibi isimlerle beraber şarkı söyleyen Sastri, uluslararası birçok müzikal şovda sahneye çıkmış.

Şovlarını yaratırken ve yazarken müziğini görsel bir tiyatro anlatımına kavuşturan sanatçı ressam, heykel sanatçısı ve aynı zamanda bir sahne tasarımcısı olan Alessandro Kokocinski ile işbirliği yapmış.

Alessandro Kokocinski ile sahnelenen eserleri:
CUORE MIO
MELOS
MESE MARIANO
CONCERTO NAPOLETANO
PROCESSO A GIOVANNA
CORPO CELESTE

Bir şarkıcı olarak kendi adını verdiği albümünde söylediği Napolitan klasiklerinin başarısını “Maruzella” ve “Live on Broadway” gibi albümleri ile sürdürmüştür.  

Kendi albüm kayıtlarının dışında , Lina Sastri ünlü bazı sanatçıların projelerinde de konuk sanatçı olarak yeraldı. Gigi D’alessio ve 20. Yüzyılın Şiirleri projesinde Vittorio Gassman bunlardan sadece birkaçı.

"Party", "Live in Japan” ve “Napolitan Konserleri” albümlerini ardı ardına yayınlayan sanatçı sonrasında Trio Novitango’nun eşlik ettiği ve Arjantinli ünlü şair ve yazar Borges’in sözlerine ünlü besteci Astor Piazzolla’nın müzikleriyle kaydettiği iki şarkının bulunduğu “The Other Side of Astor Platform” projesinde de yeralmış. "Party", "Reginella" ve "Heart Mine" gibi çalışmaları ve şovlarıyla Sastri, tiyatro ve müziği sahnesinde biraraya getirmiş ve tüm dünyaya ulaştırmıştır.

Sanatçı “Heavenly Body” ve onu takip eden çalışması “Month Mariano”’yu 2009 yılının sonuna yetiştiriyor. Sanatçı 2008/9 sezonunda oynanan ve 2009/10 sezonuna da koyulan yönetmenliğini Franco Roses’in yaptığı oyun “Filumena Marturano” ile sahneye çıkıyor.

Sanatçının “The House of Ninetta” adını verdiği ve annesine ithaf ettiği monologlardan oluşan bir kısa öykü kitabı da bulunuyor. Lina Sastri yeni gösterisi “For the Road” ile de şarkıları ve kendine has sahnesiyle tiyatro ve müzik arasında bir köprü kurmaya devam ediyor.

Biletler Biletix'de! 
www.biletix.com

Biletix Çağrı Merkezi 0 216 556 98 00 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020