Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

Grup Munzur'dan "HAYKIRIŞ" 

Babanın Türküsü / Onların Kavgası, Hep Birlikte, Tutuşturun Geceleri, Beklenen Uzak Değil, Bahara Çağrı ve Kızıl Anka albümleriyle dinleyicilerinin beğenisini toplayan Grup Munzur; yeni albümüyle müzik yolculuğuna devam ediyor.

Kızıl Anka albümünde yürüyüşünü “Koskoca bir tarihtir, içimizden yükselen çığlıkları ezgilere dönüştüren yolculuğumuz” olarak tanımlayan Grup Munzur, farklı dillerin ve ezgilerin bir araya geldiği “Haykırış”ta, hakların kardeşliği şiarının ısrarla altını çiziyor. Aramızdaki yabancılıkları, sınırları kaldırıp, bizleri aynı dünyanın insanı yapan, böyle hissettiren ezgilerin bütünü “Haykırış”.

Albümde grubun kendi eserlerinin yanı sıra, yine farklı dil ve kültürlerden şarkılar yer alıyor.

“Bizi güçlü kılan sevdalar, umutlar ezgi olup dökülüyor yüreklerimize. Barikatta, grevlerde, kavganın en yakıcı sıcaklığında söylenilir her renkten olan bu ezgiler.” diyen, toplumsal olay ve etkilere yabancı kalmayan, onların içinden kendini var eden bir sanat anlayışı ile yol alan Grup Munzur, TEKEL direnişinden Munzur’daki baraj karşıtı mücadeleye kadar toplumsal muhalefetin renklerini ezgilerle bütünleştirmiş.

Albüm; sanatın, halkın üstünde bir şeye dönüştürüldüğü, sanatçının yabancılaştığı-yanlızlaştığı bir dünyanın içinde Yılmaz Güney'in, Victor Jara'nın, Bertolt Brecht'in, Ruhi Su'nun sanat anlayışı ile yol alan bir bütünün ürünü…

Grup Munzur; Kürt edebiyatının büyük şairlerinden Cigerxwin’un bir şiirini melodilerine, Yunanistan’dan Thanasis Papakonstantinou ve ülkemizde güçlü yorumuyla tanınan Azeri sanatçı Cavit Murterzaoğlu’nun eserlerini de yer vermiş.

Albümdeki şarkılar şunlar:
- Haykırış
- Sevdamız İçin
- Dayê
- Halk Kazanacak
- Stis Harayges Xehniemai
- Doğacak Günlere
- Em Ji Re Dernekevin
- Ave Ma Munzuro
- Dağlar
- Duud Duud A Beyrut
- Bırakın Yakınmayı
- Suwaro
- Güneşin Alnına Düşenlere (Enstrumantal)

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020