Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

“The Eton Choirbook” 

Klasik müziğin yaşayan en önemli topluluklarından biri olan  

Belçikalı orkestra şefi Paul Van Nevel önderliğindeki Huelgas Ensemble,

The Eton Choirbook” albümü ile klasik müzik meraklılarının karşısında!

 

Köklü müzik kariyeri boyunca sayısız ödüle layık görülmüş ve özellikle klasik dönem bestelerine getirdiği eşsiz ve tarihsel açıdan oldukça bilgilendirici perfromansıyla beğeni toplamış Huelgas Ensemble, bu kez de 15. yüzyılın son dönemlerindeki en önemli İngiliz dini eserini yorumluyor.

 

Orijinalinde 24 farklı besteci tarafından 100 bestesi hazırlanmış olan The Eton Choirbook adlı bu çalışmanın geçmişten günümüze birçok bölümü hasar görmüş veya yarım kalmış. Şimdi Huelgas Ensemble, The Eton Choirbook albümünde 5 eseri yeniden yorumluyor ve bu albümde ayrıca Salve Regina a 7, Magnificat a 5, Gaude Virgo Mater Christi a 6 eserlerinin de dünya prömiyerleri yapılıyor.

 

Oldukça prestijli bir müzikal oluşum olan ve otuz yılı aşkın bir süredir Paul Van Nevel ile çalışan Huelgas Ensemble  başlarda modern klasik müzik üzerine icralarda bulunduktan sonra Orta Çağ ve Rönesans döneminin en önemli eserlerini bizlere sunmaya başladı ve bu alanda önemli alan araştırmalarında bulundu.

 

Klasik müzik tutkunlarının arşivlerinde mutlaka bulundurmak isteyeceği "Huelgas Ensemble - The Eton Choirbook" Sony Music etiketiyle MÜZİK MARKETLERDE!“The Eton Choirbook”

 3 eserin dünya prömiyeri ilk defa bu albümde yapılıyor!

 

*Salve Regina a 7

*Magnificat a 5

*Gaude Virgo Mater Christi a 6

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020